Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové produkty

11. 07. 2016

Plastové komory pro optické sítě VI.

V šesté části seriálu o plastových kabelových komorách pro optické sítě se zastavíme detainěji u poklopů pro tyto komory.

Poklop třídy B 125 kN dle EN142

 

Poklopy kabelových komor

Kabelové komory velikosti 1 a 2 (KK-V1 a KK-V2) a případně i větší kabelové komory dodávané na objednávku, využívají stavebnicový systém teleskopických poklopů. Toto řešení umožňuje kombinovat plastové a litinové poklopy různých únosností s jednotlivými typy kabelových komor. Základní princip je na obrázku.

Teleskopický poklop

 Teleskopické poklopy kabelových komor jsou pružně propojeny s kabelovou komorou pomocí plastového válce, který je zatěsněn oproti tělu komory pryžovým profilem. Tento válec je u plastových poklopů součástí rámu komory, u litinových poklopů je litinový rám poklopu nasunut do tohoto plastového válce a zajištěn šrouby. Toto řešení umožňuje zhruba v 10cm rozpětí výškově modifikovat rám poklopu vůči komoře. Navíc je uložení poklopu vůči komoře pružné, tudíž tyto prvky mohou vzájemně dilatovat (vyrovnávat pohyby vozovky, například při zatížení nákladním autem). K dispozici jsou tyto varianty poklopů:

 

Materiál Poklopu Třída poklopu a dovolené zatížení dle ČSN EN124
plast A (15 kN)
litina B (125 kN)
litina

D (400 kN)

 

Plastový poklop třídy A 15kN

Plastový poklop má dovolené zatížení třídy A (15 kN).

Litinový poklop třídy B (125kN)

Litinové poklopy se dodávají v únosnostech třídy B (125 kN) a D(400 kN). Na obrázku je poklop třídy B.

Uzamykání poklopů komor

Jak plastové, tak litinové poklopy jsou jištěny proti nežádoucímu otevření uzamčením. U plastových poklopů je víko v rámu přišroubováno dvěna šrouby, u litinových poklopů je víko jištěno dvěma zámky, které se otáčí pomocí hřídele s vnitřním šestihranem, ovládané z vnější strany poklopu. Uzamykací mechanismus je zobrazen výše, ovládací prvky na vnější straně poklopu potom na následujícím obrázku.

Detail uzamykání poklopu komor

 JIštění poklopů proti nežádoucímu otevření.

Poklopy kabelových komor

 Jednotlivé varianty naleznete v přískušných katalogových listech.

Další obrázky najdete v galerii.