Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové produkty

21. 06. 2016

Plastové kabelové komory pro optické sítě III.

V třetí části textu věnovaného problematice kabelových komor se budeme věnovat větším povrchovým plastovým kabelovým komorám, určeným pro uzly pasivní optické přístupové sítě a ukládání zodolněných aktivních prvků přístupových sítí.

Plastová povrchová kabelová komora KK-V2

Plastová povrchová komora velikosti 2 (KK-V2) představuje řešení prostorné komory pro optické přístupové sítě. Komora s půdorysnými rozměry 1 320 × 1 040 mm je vhodná pro ukládání velkých optických spojek, optických spojek v přístupových sítích s listovacím systémem kazet a se splittery, podzemní ukládání aktivních prvků v zodolněném provedení, jako jsou Remote DSLAM (RDSLAM) v provedení s krytím IP68 a podobně.  Tato komora je vhodná pro ukládání kabelových spojek PLP Coyote® In-Line RUNT a Coyote® ONE, Coyote DOME a spojky 3M™ BPEO až do velikosti 3.

Komora je opět řešena jako sestava dvou prvků, těla komory a kompletu poklopu s rámem a teleskopickým nástavcem. Na rozdíl od komor KK-V1 jsou však těla komory dodávaná ve dvou variantách, lišících se zatižitelností těla komory, nicméně princip kombinací těla komory s poklopy o různé únosnosti je zachován.

Plastová komora KK-V2 s poklopem

Celá komora KK-V2 (sestava těla a poklopu) je patrná z obrázku výše. Komora je vhodná pro ukládání velkých optických spojek, vytváření optických uzlů v přístupových sítích a uložení odolných aktivních zařízení.

Kabelová komora KK-V2

Kabelová komora KK-V2 má tělo provedené z bílého plastu, který odráží světlo a zlepšuje viditelnost v komoře. Pro usnadnění vstupu do komory je osazena plastová stupačka.

Plastová komora KK-V2, detail těsnění

Komora je opět koncipována jako stavebnice těla komory a sestavy poklopu. Tělo komory je vůči poklopu těsněno pryžovou manžetou a umožňuje vzájemnou dilataci obou prvků (například při zatížení vozovky těžkým nákladním autem).

Dostupné poklopy kabelových komor

Komory jsou dodávány v sadě s poklopem a rámem, k dispozici jsou poklopy tříd: A (15 kN), B (125 kN), a D (400 kN), dle ČSN EN 124.

 Jištění poklopu

Plastové i litinové poklopy jistí dvojice uzavíracích prvků. U litinových poklopů jde o dvě jistících západky ovládané z vnější strany poklopu hřídelí s vnitřním šestihranem. U plastových poklopů jde o  dvojici metrických šroubů.

 Komora pro optickou spojku

Plastové tělo komory a sestava poklopu jsou vzájemě osazeny v průběhu instalace komory do výkopu. Výškově lze následně posunovat sestavu při instalaci v rozmezí cca 10 cm.

Detail kabelové komory

Manipulaci s komorou usnadňují držáky na těle komory

Světelné podmínky v kabelové komoře

Bílá barva plastu odráží světlo a zlepšuje tak viditelnost v komoře. Oproti tmavým plastům je voditelnost v komoře KK-V2 značně lepší.

Plastová komora KK-V2

 

Kabelová komora pro instalaci odolného DSLAM

Kabelovou komoru velikosti 1 lze použít i pro instalaci k tomu určených odolných zařízení. Příkladem takovéto instalace je vysunutý VDSL DSLAM (Remote DSLAM VDSL2) v odolném housingu s krytím IP68.

Kabelová komora KK-V2 pro DSLAM

Toto řešení umožňuje umístění vysunutého DSLAMU do komory včetně optické spojky a modulu dálkového napájení.

Komora KK-V2 pro Remote DSLAM

 

Kabelová komora pro uzly optické přístupové sítě

Primárně však byla kabelová komora navržena pro optické přístupové sítě typu FTTH a ukládání optických spojek, rezerv optických kabelů, mikrokabelů a mikrotrubiček.

 Plastová povrchová komora KK-V2

Technická data komory KK-V2 a další podrobnosti naleznete v katalogovém listu.

Další obrázky najdete v galerii.

Problemarice prostupů kabelů a chrániček do komory bude věnován pátý díl série o plastových komorách.

Příště: Podzemní kabelová komora velikosti 1 (PK-V1).