Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové produkty

13. 06. 2016

Plastové kabelové komory pro optické sítě I.

V pětidílné sérii článků se budeme věnovat problematice plastových  povrchových kabelových komor pro optické přístupové sítě.

Povrchové plastové kabelové komory pro optické sítě slouží pro přístupné ukládání podzemních prvků optické přístupové sítě, jako jsou optické spojky, kabelové rezervy, optické rozváděče nebo případně aktivní prvky přístupových sítí. Plastové povrchové komory jsou jedním z často užívaných stavebních prvků optických přístupových sítí budovaných v centrech velkých měst, v památkových zónách a v obdobných lokalitách.

První díl je věnován nejmenší komoře, vertikální kabelové komoře KK-V0.

Vertikální plastová kabelová komora KK-V0

Vertikální plastová povrchová kabelová komora KK-V0 představuje řešení plastové kabelové komory do míst s omezenými prostorovými možnostmi. Podrobnosti naleznete v katalogovém listu.

Vertikální optické povrchové komory velikosti 0 (KK-V0) byly navrženy pro instalaci do míst s omezeným prostorem. Půjde například případy, kde souběžně položené sítě (NN, VO, ...) neumožňují z prostorových důvodů výstavbu standardní plastové komory.

Vertikální plastové kabelové komory KK–V0 jsou navrženy pro vertikální ukládání rezerv trubiček a optických kabelů při co největší minimalizaci půdorysné plochy komory. Takové řešení si však logicky vyžádalo rapidní zmenšení jak vnitřního prostoru kabelové komory, tak i plochy poklopu komory.  Otvor v kabelové komoře je určen pro pouze vyjmutí optické spojky a příslušných kabelových rezerv nebo rezerv mikrotrubiček. Veškeré monrážní práce províhají mimo komory, čemuž musí být uzpůsobena délka babelových rezerv. Po sklončení montážních prací jsou kabelové rezervy včetně optické spojky uloženy zpět do komory.

Sestava vertikální kabelové komory KK-V0 je standardně dodávána v sestavě s ocelovým rámem a ocelovým poklopem, poklop má nosnost 1 500 kg. Poklop je upevněn do rámu dvěma atypickými šrouby s hlavou TORS 40 (Tx40).

Na obrázku vpravo je zachycena kabelová komora KK-V0 z boku

 Vertikální plastová kabelová komora

Vertikální optické komory velikosti 0 jsou nejmenší povrchovou komorou z řady optických komor dodávaných na trh společností OFA s.r.o.

Vertikální plastová kabelová komora KK-V0

Název "vertikální komory" je odvozen od vertikálního uložení kruhu kabelové rezervy a optické spojky.

Vertikální plastová kabelová komora KK-V0 pro optické spojky

 Komory KK-V0 se standardně dodávají s ocelovým poklopem s nosností 1 500 kg.

Nainstalovaná vertikální plastová kabelová komora

 Poklop je připevněn pomocí dvojice atypický šroubů TORX 40.

Upevnění poklopu kabelové komory KK-V0

Vertikální optické povrchové komory velikosti 0 (KK-V0) jsou uzpůsobeny i k osazení na chráničku PVC Ø110 mm, avšak chránička musí být vůči povrchu ve specifické hloubce.

Vertikální plastová kabelová komora KK-V0 PVC 110

Technická data komory KK-V0 a další podrobnosti naleznete v katalogovém listu.

Problemarice prostupů kabelů a chrániček do komory bude věnován pátý díl série o plastových komorách.

Další obrázky najdete v galerii.

Příště: Plastová povrchová kabelová komora velikosti 1 (KK-V1).