Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové produkty

01. 07. 2013

Neviditelné vlákno

Firma OFS vyvinula unikátní řešení pro realizaci vnitřního optického rozvodu uvnitř budov pomocí „neviditelného vlákna“ OFS EZ-Bend® InvisiLight™. Řešení je postaveno na použití vlákna se sníženou citlivostí vůči makroohybů EZ-Bend®. Vlákno se dodává okonektorované na malé cívce uvnitř optické zásuvky, v sadě s ostatními potřebnými prvky. Řešení je založené na  technologii lepení postupně odvíjeného vlákna EZ-Bend® pomocí speciálního transparentního lepidla. Vlákno je vedeno přednostně v rozích jednotlivých stěn, lepidlo je postupně vytlačováno ze speciální kartuše, jejíž součástí je i aplikátor lepidla na vlákno. Kartuše s lepidlem je součástí balení. Vlákno se dodává okonektorované konektory SC, jeden konektor je na cívce v „rozloženém“ stavu, který umožňuje jeho snadné protažení pomocí přiloženého plastového přípravku provrtanými otvory ve stěnách. Jako příslušenství se dodávají v sadě ohybové díly pro vnější i vnitřní rohy, ukončovací záslepky pro vlákno vedené průvrtem zdi a další prvky. Základní filozofií je instalovat vlákno, například od patrového rozváděče, v rozích stěn až do optické zásuvky. V zásuvce zůstává uložena na cívce přebytečná rezerva vlákna, po ukončení instalace vlákna se na cívce uložený konentor pouze zapojí do adaptéru zásuvky. Aplikace nevyžaduje sváření, montáže konentorů, instalace lišt, chrániček a podobné práce.

Ukázku instalace si můžete prolédnout na instruktážním  videu.