Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové produkty

01. 05. 2013

Revoluční optický kabel MiDia 2 FX

Firma OFA s.r.o. začíná v České republice prodávat revoluční optický kabel MiDia 2FX výrobce OFS. Jedná se o optický mikrokabel s výrazně redukovanými rozměry a váhou. Toho bylo dosaženo použitím gelem plněných trubičkček s vlákny 200 µm AllWave® FLEX  ZWP a 200 µm AllWave® FLEX+ ZWP (Zero Water Peak) se sníženou citlivostí na makroohyby dle ITU-T G.657.A1/A2. Každá trubička obsahuje 24 vláken. Uvedená 200µm vlákna zabírají v trubičce výrazně méně prostoru než konvenční 250µm vlákna, což umožňuje konstrukci vysokokapacitních mikrokabelů při zachování malého vnějšího průměru kabelu. To ve svém důsledku vede k možnosti instalace rapidně vyšších (v některých případech až dvojnásobných) vláknových kapacit do stávající plastové infrastruktury. Kabely MiDia® 2FX se vyrábí s počtem vláken v rozsahu 96 až 288 vláken, organizovaných v trubičkách po 24 vláknech.

MiDia 2Fx