Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové produkty

22. 01. 2024

Malé demarkační komory TOBY Box pro FTTH sítě

Do sortimentu OFA jsme přidali malé demarkační kabelové komory TOBY Box severoirského výrobce Radius, určené pro optické přístupové sítě. Komůrky TOBY Box  slouží jako rozhraní na hraně pozemku zákazníka.

 

Demarkační komora RADIUS TOBY Box pro optické přístupové sítě FTTH.

TOBY BOX je demarkační kabelová komora pro připojení objektů v FTTx sítích. Představuje přístupové boxy pro bytové a rodinné domy, a to jak napojené na FTTH síť, tak nenapojené na optickou přístupovou síť v lokalitách, kde je již síť vybudována, ale majitelé objektu nesouhlasili při výstavbě sítě s jeho napojením.

Demarkační komora RADIUS TOBY Box pro optické přístupové sítě FTTH - malá komora na hraně pozemku.

TOBY Box podle situace slouží k přístupnému umístění spojky na trubičce (demarkační bod sítě napojeného objektu), nebo slouží pro uložení rezervy optického kabelu nebo mikrotrubičky na hraně pozemku pro následné napojení stavebního objektu (dosud nenapojený objekt).
Smotek rezervy je v boxu umístěn vertikálně. Miniaturní rozměry boxu usnadňují jeho umístění. TOBY Box je krytý plastovým poklopem o malém půdorysu, poklop je případně možné zajistit šroubem. Poklop je v případě poškození možné vyměnit.

Demarkační plastová komora RADIUS TOBY Box pro optické přístupové sítě typu FTTH.

TOBY Box je výrobkem společnosti Radius Systems ze Severního Irska. Podrobnosti a technická data produktu naleznete v katalogovém listu komory TOBY Box.

©2024 OFA s.r.o.