Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové produkty

23. 05. 2023

Nástroj na utahování a stříhání kabelových vázacích pásků

Do sortimentu nářadí jsme přidali nástroj na utahování a stříhání kabelových vázacích pásků. Jde o precizní nástroj, který funguje pro vázací pásky od šíře 1,8 mm do max. šířky 4,7 mm.

Nástroj na utahování a stříhání kabelových vazacích pásků šíře 1,8–4,8 mm..

Fungující nástroj na utahování vázacích pásků

Trh je zaplaven levnými čínskými kopiemi tohoto nástroje, ale jak to tak bývá, ne všechno levné funguje. A to přesto, že nástroj vypadá na první pohled identicky. Zkuste ale touto čínskou kopií utáhnout binderpásek šíře 2,5 mm. Spolehlivě jej natáhnete nebo rovnou přetrhnete.

Nástroj na utahování a stříhání vázacích pásků Jonard funguje spolehlivě pro malé vázací pásky, a to již od šíře 1,8 mm. Stavitelná napínací síla jde totiž nastavit i na poměrně malé tahy, které musíte použít pro nejmenší pásky (a v tom tkví to tajemství).

Precizní a dobře fungující nástroj na kabelové vazací pásky.

 

Nástroj využitelný při práci s optikou

Nástroj lze s úspěchem využít při výstavbě optických sítí, při upevňování mikrotrubiček v rozváděčích, při instalaci optických kabelů a mikrokabelů na rošty, fixaci tahových prvků a nepřebernou řadu dalších činností, kde je potřeba utahovat a sříhat kabelové vázací pásky.

Spolehlivý nástroj vám zjednoduší práci a ušetří čas. Navíc všechny vázací pásky budou utažené stejnou silou, kterou si na nástroji nastavíte.

Precizní nástroj na utahování a stříhání vazacích pásků Jonard.

Nástroj na utahování vázacích pásků Jonard – volba profesionálů

Přestaňte se trápit s levným a nefunkčním nářadím. Opravdu nemá cenu ušetřit dvě stovky a několik let se potom vztekat u každého třetího přetrženého binderpásku. Podrobnosti najdete v katalogu nářadí, nebo kontaktujte obchodní zástupce OFA s.r.o.

©2023 OFA s.r.o.