Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové produkty

16. 11. 2022

Nástěnná konstrukce pro organizaci a fixaci mikrotrubiček

Nástěnná konstrukce pro mikrotrubičky do kabelových komor, kabeloven, budov a podobně.

Nástěnná konstrukce slouží pro upevnění a organizaci mikrotrubiček na stěně všude, kde je zaústěno do objektu větší množství trubiček. Typicky půjde o budovy, hloubkové či povrchové železobetonové kabelové komory, kabelovny telekomunikačních budov, a v obdobných aplikacích.

Konstrukce nalezne uplatnění v případě, kdy je potřeba v objektu zakončit větší množství mikrotrubiček. Konstrukce je z pozinkovaných ocelových plechů a upevňuje se na stěnu pomocí pomocí hmoždinek a vrutů, případně lze užít dvojici kompenzačních lišt.
Konstrukce umožňuje upevnění 56 ks mikrotrubiček v rozsahu průměrů 5–16 mm, mikrotrubičky se upevňují na konstrukci připáskováním.

Nástěnná konstrukce pro mikrotrubičky do budov, kabeloven, traťových rozváděčů, nebo železobetonových komor.

Konstrukce lze upevňovat na stěnu vedle sebe, lze tedy v případě velkých telekomunikačních objektů ukončovat mikrotrubičky po blocích. Celý systém je vhodné kombinovat s nějakým systémem značení mikrotrubiček. Konstrukci upevníte přímo na stěnu, nebo na stěnu upevníte kompenzační lišty a do nich potom upevníte vcelou konstrukci pomocí šroubů M8. Konstrukce je potom snímatelná.

Bližší informace naleznete v katalogovém listu.

© 2022 OFA s.r.o.