Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové produkty

26. 07. 2022

Okružovací nástroj na optické chráničky Ø32 a 40 mm

Okružovací nástroj na plastové optické chráničky o průměru Ø 32 a Ø 40 mm, použitelný pro chráničky s instalovanými mikrotrubičkami nebo optickým kabelem.

Opružovací nástroj na optické chráničky s instalovaným kabelem průměru 32 a 40 mm.

Nástroj slouží na ořezávání optických chrániček, ve kterých jsou instalované optické kabely nebo mikrotrubičky. Nástroj umožňuje obkroužením oříznout chráničku, aniž by došlo k poškození uvnitř instalovaných prvků.

Nástroj na ořezávání optických chrániček  průměru 32 a 40 mm s instalovaným kabelem.

Nástroj je univerzální pro oba nejčastěji v čechách používané rozměry optických trubek. Po rozevření nástroje jej nasadíme příslušným otvorem (32 nebo 40 mm) na optickou chráničku a uzavřeme. Okroužení chráničky proveďte ve smeru šipek na vnější straně nástroje. Nástroj je užitečným pomocníkem například při odbočování jedné mikrotrubičky z trasy vedené v optické chráničce.

Okružovací nástroj na plastové trubky pro optické kabely průměru 32 a 40 mm.

Bližší informace a objednací číslo nástroje naleznete v katalogu základního nářadí pro práci na optických sítích.

©2022 OFA s.r.o.