Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové produkty

18. 02. 2022

Nástroje na okružování mikrotrubiček

Nástroje na okružování mikrotribiček slouží pro příčné obkroužení mikrotrubičky, a to i obsazené mikrokabelem nebo svazkem optických vláken.

Nástroj na příčné okružování mikrotrubiček.

Nástroje se dodávají ve dvou provedení, na okručování slabostěnných mikrotrubiček (s červeným výměnným břitem) a na okručování silnostěnných mikrotrubiček (s modrým výměnným břitem).

Nástroje jsou určené pro mikrotrubičku průměru 5–16 mm.

Nástroj na okružování slabostěnných mikrotrubiček

 

Nástroj na okružování slabostěnných mikrotrubiček má menší ostří, které je součástí výměnného břitu červené barvy. Lze objednat náhradní břit.

Nástroj na okružování slabostěnných mikrotrubiček s červeným ostřím.

Nástroj na okružování silnostěnných mikrotrubiček

 

Nástroj na okružování silnostěnných mikrotrubiček má větší ostří pro proříznutí silnostěnné mikrotrubičky, které je součástí výměnného břitu modré barvy. I v tomto případě lze objednat náhradní břit.

Náhradní břity

 

Náhradní břit pro nástroj na okružování pro slabostěnné mikrotrubičky. Náhradní břit pro nástroj na okružování pro silnostěnné mikrotrubičky.

Detaily naleznete v katalogu nářadí.