Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové produkty

18. 02. 2022

Robustní párací nástroj trubek a kabelů RCS-50

V sortimentu nářadí na našem webu naleznete robustní párací nástroj chrániček a plášťů kabelů JONARD RCS-50.

Párač JONARD RCS-50 - párání kabelů a trubek.

 

Robustní párací nástroj pro párání chrániček, plastových potrubí, plášťů kabelů a obdobných prvků od průměrů 38 mm výše.

Párač JONARD RCS-50 - detail párače a stavitelného nože.

Párač RSC-50 má hloukově stavitelný nůž pro hloubku řezu 3,1 – 9,5 mm. Hlouka řezu se nastavuje šroubem. Párač vyniká robustní kovovou konstrukcí.

Párač JONARD RCS-50 - detail spodní strany párače.

Párací nástroj nalezne uplatnění nejen v telekomunikacích pri podélném párání velkých chrániček, ale například v energetice při podélném párání plášťů velkých kabelů. Párač se dodává včetně praktického pouzdra na obrázku níže,

Párač JONARD RCS-50 - pouzdro párače.

Detaily a objednací číslo párače naleznete v katalogu nářadí na straně 3.