Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové produkty

20. 10. 2021

Lapač kalibrů a sond s vysílačem pro mikrotrubičky

Lapač sond s vysílačem VESALA SC39

Lapač kalibrů a sond s vysílačem Vesala Sonde Catcher SC39 slouží pro bezpečné zachycení kalibru a zejména potom sondy s vysílačem. Lapač je určen pro mikrotrubičky.

Lapač kalibrů SC39 mikrotrubiček o vnějším průměru 8–24 mm.

Lapač sestává ze dvou částí.

V plasové základně je kruhová drážka, na kterou navazuje tangenciální drážka s úchytem trubičky.

Trubička nesmí zasahovat až do oblasti kruhové drážky.

Sonda „vystřelená" z kalibrované trubičky začne obíhat dokola v kruhové drážce a postupně se zastaví.

Po zastavení sondy a vypnutí přívodu vzduchu otevřeme kryt lapače a sondu nebo kalibr vyjmeme.

Lapač je na konec trubičky připevněn jednoduchým mechanismem se šroubovou svorkou.

Další informace naleznete v katalogovém listu.

Lapač je určen pro mikrotrubičky o rozsahu vnějších průměro Ø 8–24 mm, pro sondy a kalibry s maximální hmotností 70 g, pohybující se max. rychlostí 20 m/s.

Lapač kalibrů VESALA Sonde Catcher SC39.

© 2021 OFA s.r.o.