Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové produkty

19. 01. 2021

Kleště na deribonizaci rolovatelných pásků s vlákny

Jednoduché kleště na deribonizaci pásků vláken nové generace – rolovatelných pásků vláken – Rollable Ribbons. Jedním tahem rozdělíte rolovatelný pásek na 12 jednotlivých vláken. Nástroj naleznete v aktualizovaném katalogu nářadí na webu ofacom.cz.

Kleště na deribonizaci optických vláken.

Kleště slouží k jednoduché deribonizaci vláken. Jsou však určené pouze na rolovatelné pásky vláken, na klasické pásky nejsou použitelné.

Kleště na rozribonizování optických vláken v rolovatelném pásku.

Pásek jednoduše založíte do kleští a jedním tahem protáhnete. Kleště přeruší pružné spoje mezi jednotlivými vlákny v pásku.

Kleště na jednoduché dělení rolovatelných ribbonů jedním tahem..

Po několika použití kleští se doporučuje vnitřní strany styčných ploch očistit.

Jednoduchá deribonizace rollable ribbon jedním tahem.

Rolovatelné pásky vláken jsou oproti klasickým páskům vláken velice jednoduché na deribonizaci, ke které postačí takovýto jednochý nástroj.

© 2021 OFA s.r.o.