Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové produkty

19. 01. 2021

Kleště na deribonizaci rolovatelných pásků s vlákny

Jednoduché kleště na deribonizaci pásků vláken nové generace – rolovatelných pásků vláken – Rollable Ribbons. Jedním tahem rozdělíte rolovatelný pásek na 12 jednotlivých vláken. Nástroj naleznete v aktualizovaném katalogu nářadí na webu ofacom.cz.

Kleště na deribonizaci optických vláken.

Kleště slouží k jednoduché deribonizaci vláken. Jsou však určené pouze na rolovatelné pásky vláken, na klasické pásky nejsou použitelné.

Kleště na rozribonizování optických vláken v rolovatelném pásku.

Pásek jednoduše založíte do kleští a jedním tahem protáhnete. Kleště přeruší pružné spoje mezi jednotlivými vlákny v pásku.

Kleště na jednoduché dělení rolovatelných ribbonů jedním tahem..

Po několika použití kleští se doporučuje vnitřní strany styčných ploch očistit.

Jednoduchá deribonizace rollable ribbon jedním tahem.

Rolovatelné pásky vláken jsou oproti klasickým páskům vláken velice jednoduché na deribonizaci, ke které postačí takovýto jednochý nástroj.

© 2021 OFA s.r.o.