Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové produkty

10. 12. 2020

Nová verze katalogového listu odolných kabelů EZ-Bend® 4,8 mm

V internetovém katalogu na webu ofacom.cz je vložena nová  verze katalogového listu odolných optických kabelů EZ-Bend® 4,8 mm s vlákny dalece překračujícími požadavky ITU-T G.657.B3.

Ohybově odolný optický kabel EZ-Bend 4,8mm překračující požadavky ITU-T G.657.B3.

Kabely EZ-Bend® 4,8 mm vynikají svojí robustností a odoloností vůči ohybovým ztrátám.

  • vnější průměr 4,8 mm
  • méně než 0,1 dB útlum makroohybu při 1550 nm pro 1 závit vlákna o poloměru 5 mm
  • konstrukce vlákna EZ-Bend® v oblasti makroohybů vysoce překračující požadavky ITU-T G.657.B3
  • zpětná kompatibilita s vlákny G.652.D
  • vhodný mechanicky náročné aplikace s ostrými ohyby o malém poloměru
  • fixace pomocí sponek nebo vázacích pásků, možnost uložení rezervy v malém prostoru (v liště a pod), vhodné pro aplikace kde hrozí mechanické poškození kabel u (kanceláře, obytné prostory)
  • snadno svařitelný s vlákny ITU G.652.D
  • vhodný pro přímé zakončení na konektorech
  • LS0H provedení pláště
  • v souladu s ROHS

Odkaz na katalogový list kabelu EZ-Bend®4,8 mm.

Katalogový list ohybově odolných optických kabelů EZ-Bend 4,8 mm.

Ohybově odolný optický kabel EZ-Bend 4,8mm dle G.657.B3.