Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - konference, výstavy

01. 04. 2019

Proběhlo Mistrovství světa v mikrotrubičkování 2019

V na konci minulého týdne proběhla v Brně konference Sítě FTTH a Mistrovství světa v mikrotrubičkování 2019. OFA s.r.o. byla jako již tradičně partnerem konference a sponzorem Mistrovství světa v zafukování.

Konference Sítě FTTX a mistrovství světa v mikrotrubičkování - Brno 2019.

OFA s.r.o. jako již tradičně poskytnula pro mistrovství světa optický kabel, zapůjčila zafukovací zařízení a spolu s několika ochotnými spolupracovníky zajistila orgazaci celého zafukování.

Průběh zafukování optického mikrokabelu v rámci mistrovství světa - Brno 2019.

Soutěže v zafukování se účastnila pětice týmů. Každý tým měl za úkol zafouknout mikrokabel do 181 m dlouhé trasy mikrotrubiček. Trasa byla pojata velmi náročně, kabel musel v mikrotrubičce vystoupat do vrchního patra budovy a potom zase zpět na úroveň země. 

Akce Mistrovství světa v zafukování mikrokabelů - Brno 2019.

Přestože trasa sestávala z několika paralelních mikrotrubiček, počet soutěžících byl ve finále takový, že bylo nutné kabely z mikrotrubiček vyfouknout a uvolnit tak místo pro další startující týmy.

MIstrovstní světa v mikrotrubičkování, Brno 2019 - vyhlášení výsledků.

Ná závěr prvního dne poté proběhlo vyhlášení výsledků v disciplíně zafukování optických mikrokabelů a předání cen všem zúčastněným týmům.

Soutěž v zafukování mikrokabelů - v zápalu soutěže - Brno 2019.