Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - konference, výstavy

06. 03. 2018

Sítě FTTx v roce 2018 a Mistrovství světa v mikrotrubičkování

Seminář Sítě FTTx v roce 2018 a Mistrovství světa v mikrotrubičkování proběhne již tento týden ve čtvrtek a v pátek 8.–9. března 2018. Akce se koná již tradičně v areálu brněnské Střední školy informatiky, poštovnictví a finančnictví.

OFA s.r.o. se akce tradičně účastní, kromě návštěvy našeho stánku se můžete těšit na prezentaci:
Příručka pro projektování a návrh NGA sítí - stručný průřez vydanými kapitolami.

V rámci akce proběhne každoroční MISTROVSTVÍ SVĚTA V MIKROTRUBIČKOVÁNÍ, které spočívá v zafukování optických mikrokabelů do připravené trasy mikrotrubiček. OFA se pravidelně účastní mistrovství jako jeden z organizátorů a zapůjčí pro akci zafukovačky.

Detail unášecích koleček zafukovačky optických kabelů Fremco MicroFlow.