Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - konference, výstavy

19. 03. 2024

Sítě FTTx v roce 2024 a Mistrovství světa v mikrotrubičkování

Sítě FTTX v roce 2024 a Mistrovství světa v mikrotrubičkování, březen 2024.

Letošní seminář Sítě FTTx v roce 2024 a Mistrovství světa v mikrotrubičkování 2024 se uskutečnil v Brně 14.–15. března 2024. OFA byla jako již tradičně spolupořadatelem Mistrovství světa v mikrotrubičkování, v rámci kterého si mohli soutěžící jako horkou novinku osahat a vyzkoušet novou zafukovačku z produkce FREMCA s názvem PICOFLOW RAPID.

OFA LI-BOX™ verze 2 s novou optickou kazetou a prostorem pro rezervy vláken.

V rámci programu semináře společnost OFA představila novou verzi univerzálního vnitřního rozváděče OFA LI-BOX™2, verze s inovovanou vnitřní kazetou pro 8 svarů vláken a separátním prostorem pro nezapojená vlákna. Zároveň jsme v prezentaci shrnuli jednotlivé scénáře instalací riser kabelů v ČR.

Prezentace je dostupná na YouTube.

©2024 OFA s.r.o.