Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové produkty

16. 02. 2024

Nová verze OFA LI-BOX2™

Logo OFA LI-BOX 2™, verze s inovovanou kazetou, odkaz na katalogový list.

Nová verze univerzálního vnitřního rozváděče OFA LI-BOX2™.

Nová verze populárního rozváděče OFA LI-BOX2™.

OFA LI-BOX2™ má inovovanou vnitřní výklopnou kazetu. Kazeta má dva oddělené prostory, prostor pro zapojená vlákna, umožňující provést 8 svarů vláken a prostor pro nezapojená vlákna. Oba prostory jsou propojené a vlákno je možné jednoduše "přetáhnout", prostor rezerv vláken je potom krytý transparentním krytem.

Nová kazeta LI-BOX2™ pro 8 svarů optických vláken a uložení nezapojených rezerv..

Hlavní aplikací LI-BOXu zůstává instalace na riser kabel (PBMM kabel). V oblasti riserkabelů nastává v posledních letech posun, a řada operátorů již při prvotní výstavbě riser kabelů v kabelech vyřezává "okna", osazuje na ně v každém patře riserboxy a vyjímá z kabelu příslušná vlákna pro patro a ty ponechává v rezervě v boxu. Toto řešení zajednak zamezí možnému poškození riserkabelu nebo vláken při následné manipulaci a zároveň vede k bezprecedentnímu zjednodušení technické dokumentace a k eliminaci naprosté většiny chyb při zřizování zákazníků.  Zákazník v bytě číslo 1 je potom připojen na vlákno číslo 1, zákazník v bytě číslo 2 na vlákno 2 …

OFA LI-BOX™ verze 2 s novou optickou kazetou a prostorem pro rezervy vláken.

A právě této aplikaci je přizpůsobena nová verze OFA LI-BOX2™ s inovovanou kazetou a prostorem pro nezapojená vlákna. Pokud technik napojuje z kabelu nového zákazníka, pouze vyjme z prostoru rezerv příslušné předem připravené vlákno, přetáhne jej štěrbinou na aktivní stranu kazety a zde napojí na vlákno k zákazníkovi.

OFA LI-BOX™ verze 2 s novou optickou kazetou a prostorem pro rezervy vláken.

Bližší informace a technická data naleznete v katalogovém listu OFA LI-BOX2™.

©2024 OFA s.r.o.,