Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - konference, výstavy

12. 06. 2023

RoadShow OFA s.r.o. po slovenských městech

Naše společnost nedávno uspořádala Roadshow na Slovensku, kde jsme měli příležitost navštívit tři velmi zajímavá města - Košice, Bánskou Bystrici a Senec. Cílem Roadshow bylo představit naši společnost a předvést produkty jak novým potenciálním zákazníkům, tak i setkat se s našimi stávajícími partnery.

Roadshow OFA s.r.o Slovensko 2023 - Košice

Košice, poskytly ideální lokalitu pro naší první zastávku. Zde jsme uspořádali prezentace a ukázky našich nejnovějších produktů. Zákazníci se mohli seznámit s našimi řešeními a měli možnost položit otázky a případně si prakticky vyzkoušet naše produkty.


Další zastávkou naší Roadshow byla Bánská Bystrica. Toto město nabízí velký potenciál pro rozvoj podnikání. Zde největší úspěch měla naše zafukovačka EasyFlow SMART od firmy Fremco, kde jsme poskytli praktické ukázky, které pomohly zákazníkům lépe porozumět jejím výhodám a možnostem užití v konkrétních oblastech.


Poslední zastávkou naší cesty byl Senec, město sousedící Bratislavě. Byli jsme nadšeni z účasti firem a aktivní diskuzí ohledně nadcházející spolupráce. Tentokrát nám počasí dovolilo i pár praktických ukázek venku, kde náš kolega Jan Fulín, prezentoval firmu Vesala a ukázal několik produktů.


Celkově byla Roadshow na Slovensku byla vynikající zkušenost. Setkali jsme se s mnoha nadšenými zákazníky a měli jsme možnost upevnit naše vztahy se stávajícími partnery. Tato cesta nám umožnila rozšířit povědomí o naší společnosti a prezentovat naše produkty v různých regionech Slovenska.


Rád bych tímto jmenovitě poděkoval kolegům Pavlovi Dubskému, Kataríně Lebedové, Liborovi Tenglerovi a Honzovi Fulínovi a samozřejmě Všem zákazníkům, kteří se za námi zastavili a našli si čas prodiskutovat další možnosti spolupráce.


Radek Šejna


Business Development Director

©2023 OFA s.r.o.