Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Články

07. 02. 2023

Efektivní výstavba nadzemních sítí FTTH

Na základě zájmu jsme pro Vás připravili jednodenní školení zaměřené na nadzemní optické přístupové sítě jako investičně levnější alternativu k podzemním sítím. V rámci školení získáte následující informace:

  • Za jakých podmínek může být výstavba FTTX sítě v nadzemním provedení efektivní,
  • jaké jsou úskalí výstavby nadzemní optické přístupové sítě a co se promítá do jejího provozu a údržby,
  • nejpoužívanější topologie výstavby nadzemních opt. sítí,
  • asymetrické splitterování a sběrnicové PON sítě,
  • příklady řešení sítě,
  • produktové novinky z oblasti optických sítí.

Školení proběhne v termínu 4. dubna 2023 od 9 do 15 hodin ve školícím centru OFA, Sezemická 2872/10, Praha 9.

Lektoři: Petr Kolátor, Libor Tengler

Kód školení: ANC2

Součástí školení je občerstvení a oběd formou baget. Účastník získá certifikát o absolvování školení.

Cena školení: 900 Kč (cena bez DPH za jednoho účastníka)

Pro objednání školení nás kontaktujte prostřednictvím mailu na adrese: libor.tengler@ofacom.cz

Závěsná optika - výstavba a provoz nadzemní optické přístupové sítě.

©2023 OFA s.r.o.