Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové trendy

08. 07. 2020

Nástroje na stříhání mikrotrubiček

Pokud pracujeme s mikrotrubičkami pro optické sítě, je nutné zvolit správný nástroj na jejich stříhání. Nástroj by měl mít kolmé ostří, které zaručí, že bude miktotrubička při střihu minimálně deformována. Výhodou je také možnost toto ostří z nástroje vymontovat a vyměnit za nové.

Pokud zvolíme nevhodný nástroj a trubičku "zploštíme", ovalita sníží její průchodnost a navíc bude velmi obtížné na takovou trubičku nasadit spojku nebo koncovku. Při volbě nástroje máme následující možnosti:

 

Plastový nástroj na stříhání mikrotrubiček

 

Plastový nástroj na stříhání mikrotrubiček představuje nejednodužší a současně nejlevnější řešení. Nástroj má kolmé ostří, toto ostří je vyměnitelné a lze jej samostatně objednat (náhradní břit).

Plastový nástroj na stříhání trubiček do 12 mm.

Plastový nástroj představuje nejjednodužší variantu, lze s ním stříhat mikrotrubičky do průměru Ø 12 mm.

 

Nůžky na stříhání mikrotrubiček 4–22 mm

 

Pokročilejší variantu představují kovové nůžky na stříhání mikrotrubiček. I tyto nůžky mají vyměnitelné kolmé ostří, které lze objednat jako náhradní díl. Práce s nůžkami je oproti plastovému nástroji komfortnější a na přestřižení trubičky není nutné vyvinout takovou sílu.

Kovové nůžky na trubičky.

Nůžky umožňují střihat mikrotrubičky průměrů od Ø 4 do Ø 22 mm. Dodávají se v plastovém pouzdře.

 

Robustní celokovové nůžky gabocom

 

Nůžky gabocom jsou robustním celokovovým provedením nůžek pro přesné stříhání mikrotrubiček. I v tomto případě je samozřejmostí vyměnitelné kovové ostří. Ergonomický tvar, odolné celokovové provedení, přesně provedený střihu mikrotrubičky činí z nůžek gabocom oblíbený nástroj optických kabelářů.

 Robustní nůžky gabocom na stříhání mikrotrubiček.

Přesné nůžky gabocom umožňují stříhat mikrotrubičky do průměru Ø 22 mm. Dodávají se v plastovém pouzdře.

 

Stříhání celých mikrotrubičkových svazků

 

Pro stříhání celých svazků mikrotrubiček (bundlů, rukávů a podobně) se používají ráčnové nůžky. Tyto nůžky umožňují přestřihnout celý svazek mikrotrubiček najednou. Ráčnové provedení usnadňuje obsluhu a k provedení střihu není zapotřebí velké síly.

 Robustní nůžky gabocom na stříhání svazků mikrotrubiček.

Ráčnové nůžky se používají na přestřižení celého svazku, například při jeho pokládce do výkopu. Při ukončování mikrotrubiček ze svazku (například v rozváděči) se potom zastřihují jednotlivé mikrotrubičky samostatně.

 

Nářadí na optické sítěDetaily a objednací čísla naleznete v katalogu nářadí pod tímto odkazem.

Foto a text ©2020 OFA s.r.o.