Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové trendy

17. 06. 2020

Certifikační školení OK1, OR1 a OS1

Vpředposledním červencovém týdnu jsou vypsány termíny certifikačních školení pracovníků montážních firem, provádějících práci na síti společnosti CETIN a.s. Konkrétně jde o školení Optické kabely OK1, Optické rozváděče OR1 a optické spojky OS1. Školení  se uskuteční v následujících termínech:

ČísloNázev školeníKódDatum
2. Certifikační školení pro CETIN a.s. Optické rozváděče I OR1 úterý 21.7.2020
3. Certifikační školení pro CETIN a.s. Optické spojky I. OS1 středa 22. 7. 2020
4. Certifikační školení pro CETIN a.s. Optické kabely I. OK1 čtvrtek 23.7.2020

 

Bližší informace o certifikačních školeních a jejich obsahu naleznete pod tímto odkazem. Účastník získává certifikát (kabely, spojky, rozváděče), který jej opravňuje k činnosti na síti tohoto operátora.

 

Optický rozváděč v síti CETIN a.s.

Optický rozváděč v síti operátora.

Specifická optická spojka s kazetovým listovacím systémem.

Optická spojka s listovacím kazetovým systémem pro přístupové optické sítě.

Ribbonové optické kabely a jejich specifika.

Společnost CETIN a.s. využívá specifické ribbonové optické kabely (pásky optických vláken), které nepoužívá v ČR jiný operátor.