Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové trendy

17. 06. 2020

Školení – Úvod do vláknové optiky – jednodenní školení

Na základě Vašich požadavků jsme vypsali prioritně termín jedenodenního základního školení ZO1 - úvod do vláknové optiky.

ZO1- Úvod do vláknové optiky

 

Školení se uskuteční v úterý 30.6.2020 od 9 hodin ve školícím centru OFA s.r.o.

Školení obsahuje základy vláknové optiky – úvod do terorie optických vláken včetně vláken G.657 pro optické přístupové sítě, základní přehled o konstrukcích optických kabelů, optické spojky, optické rozváděče, plastová infrastruktura pro optické sítě (trubky, trubičky, příslušenství a doplňky, nástroje a nářadí, …).

Dále se seznámíte se základy měření parametrů optických sítí  (OTDR, přímá metoda), zafukování optických kabelů, součástí školení je i praktická ukázka svařování optických vláken.

V rámci školení bude většina produktů předvedena fyzicky formou vzorků, jsou připraveny ukázky zafukovacích strojů, měřících přístrojů a svářečky optických vláken.

Účastník získává certifikát o absolvování školení, součástí školení je občerstvení. Blíže o školení viz odkaz na detail.

 Školení svařování optických vláken pomocí svářečky.

 Svařování optických vláken.

Školení měření optických vláken reflekrometrickou metodou (pomocí OTDR).

Měření optických vláken reflektometrickou metodou pomocí OTDR.