Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové trendy

27. 03. 2019

Cetifikační školení CETIN a.s. pro kabeláře a techniky optických sítí

Na základě požadavků společnosti CETIN a.s. jsme vypsali dva běhy certifikačních školení pro optické kabeláře, kteří pracují na síti CETINu. Jedná se o certifikační školení na montáž optických rozváděčů OR1, montáž optických spojek OS1 a certifikační školení na montáž optických kabelů OK1. Účastník koždého z těchto školení získává certifikát, který jej opravňuje vykonávat konkrétní činnosti na síti CETINu.

Školení proběhnou v následujících termínech:

1. běh školení:
úterý 16. července - Optické rozvaděče + úvod
středa 17. července - Optické spojky
čtvrtek 18. července - Optické kabely

2.běh školení:
úterý 23. července - Optické rozvaděče + úvod
středa 24. července - Optické spojky
středa 7. srpna - Optické kabely

Bližší detaily naleznete na stránce věnované certifikačním školením pro CETIN a.s.

Certifikát se školení optické kabely, optické spojky, optické rozvaděče.