Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové trendy

09. 02. 2021

Kabely s třídou reakce na oheň B2ca

Optické kabely s CPR B2ca.

V reakci na stoupající poptávku po kabelech s vysokou třídou reakce na oheň B2ca pro tuto skupinu optických kabelů vytvořili v katalogu OFA speciální menu. V současnosti v této nejvyšší dosažitelné třídě pro kabely s plastovým pláštěm naleznete jednovláknovou, 12 a 24vláknovou a 48vláknovou konstrukci kabelu. Jedná se o následující kabely:

Odolný vnitřní optický kabel EZ-Bend®

 

Odolný vnitřní optický kabel OFS EZ-Bend se vyrábí v 3,0mm provedení s maximálním dovoleným tahovým namáháním 440N. Kabel Kabel má sníženou citlivost vůči makroohybům a je navržen tak, aby odolal „nešetrným" způsobům instalace. Kabel využívá optické technologie EZ-Bend® vyvinuté OFS, vlákno odolností vůči makroohybům výrazně přesahuje požadavky ITU-T G.657.B3. Kabel se dodává s bílým LSZH pláštěm. Kabel splňuje třídu reakce na oheň B2ca - s1, d0, a1.

Odolný vnitřní optický kabel EZ-Bend 3,0 mm dle specifikace ITU-T G.657.B3, třída reakce na oheň B2ca.

 

 

 Vnitřní optické kabely FeatherLite INC s 12 nebo 24 optickými vlákny

 

Vnitřní optický kabel FeatherLite INC má vnější průměr Ø 5,4 mm sa dodává se v provedení s  12 nebo 24 optickými vlákny dle ITU-T G.657.A1.
Konstrukce vnitřního kabelu FeatherLite INC je tvořena suchou centrální trubičkou, ve které je umístěno 12 nebo 24 optických vláken v primární ochraně 250 µm. Suchá centrální trubička je obklopena tahovými prvky, tvořenými skelnou přízí s vodoblokující úpravou. Takto vytvořené jádro kabelu je poté zapláštěno LSZH pláštěm s omezeným šířením plamene. Plášť je v černé barvě, konstrukce je plně dielektrická. Celý kabel má potom CPR klasifikaci B2ca-s1a, d0, a1.

Vnitřní optický kabel FeatherLite INC s 12 nebo 24 vlákny a třídou reakce na oheň B2ca.

 

 

 

Vnitřní optické kabely FiRisLite 180 INC s 12 nebo 24 optickými vlákny a odolností 180min./750°C dle IEC 60331-25

 

Univerzální dvouplášťový odolný armovaný optický kabel FiRisLite 180 INC průměru Ø 11,0 mm s 12 nebo 24 optickými vlákny. Kabel se dodává s vlákny dle specifikace G.657.A1. Kabel vyniká požární a mechanickou odolností – třída reakce na oheň B2ca-s1a, d0, a1, celistvostí obvodu za podmínek požáru dle ČSN IEC 60331-25 (180 minut při 750°C).
Dvě vrstvy UV stabilního FR LSZH pláště a mezi nimi armování provedené pomocí ocelového vlnovce (korubovaný ocelový plášť). Kabel vyniká požární a mechanickou odolností a 100% odolnosti priti hlodavcům..

Univerzální armovaný dvouplášťový optický kabel FiRisLite 180 INC s 12 a 24 vlákny, B2ca, 180min./750°C dle ČSN IEC 60331-25.

 

 

 Univerzální optický kabel FeatherLite INL s 48 opticlými vlákny

 

Univerzální vnitřní/vnější optický kabel FeatherLite INL s průměrem Ø 10,6 mm a s 48 optickými vlákny dle ITU-T G.657.A1.
Kabel FeatherLite INL je multitrubičkové konstrukce se suchými trubičkami. Trubičky s vlákny v primární ochraně 250 µm jsou stočeny podél centrálního tahového prvku, jádro kabelu je doplněno tahovými prvky, tvořenými skelnou přízí. Celý kabel je zapláštěn univerzálním, UV stabilním LSZH pláštěm s omezeným šířením plamene, černé barvy. Celý kabel potom splňuje třídu reakce na oheň B2ca-s1a, d0, a1.

Univerzální optický kabel FeatherLite INL s 48 optickými vlákny a třídou reakce na oheň B2ca.

 

©2021 OFA s.r.o.