Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové produkty

08. 07. 2020

Uvolnitelný řezák (okružovák) na optické chráničky

Nástroj na řezání optických chrániček s již instalovanými prvky. Nástroj umožňuje přerušení optické chráničky aniž by došlo k poškození kabelů nebo mikrotrubiček uvnitř chráničky.

Rychle uvolnitelný řezák na optické chráničky s již nainstalovaným kabelem nebo mikrotrubičkami.

Řezák je vybaven pojistkou, která odblokuje jezdec z řezacím kolečkem a je možné tento jezdec jednoduše posunovat po celé délce. Po uvolnění pojistky potom nástroj nastavíme jemně pomocí dotahovacího kolečka.

Obkružovák na optické HDPE chráničky s kabelem..

Tento řezák (okružovák) je vybaven jednoduchým výsuvným ostřím, které slouží pro odhrotování vnitřní strany chráničky. Ostří je trojúhelníkového tvaru a je aretováno ve vysunuté poloze, viz obrázek výše.

Obkružovací řezák na optické HDPE chráničky s instalovaným kabelem nebo trubičkami.

Okružovací řezák je nezbytnou pomůckou pro případ, kdy je nutné přerušit optickou chráničku s instalovanými prvky, například v případě odbočení jedné z mikrotrubiček mimo chráničku. Chránička je přerušena okružovacím řezákem a část chráničky se odstraní pomocí podélného páráku. Po provedení odbočení mikrotrubičky se odstraněná část chráničky překryje například pomocí odbočovacího "Y" členu.

Tento konkrétní řezák je určen pro chráničky a mikrotrubičky o rozsahu průměrů Ø 6–63 mm.

Blíže viz katalog nářadí na optické sítě.

Foto a text © 2020 OFA s.r.o.