Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové produkty

29. 06. 2020

Nový katalog nářadí na optické sítě

OFA zveřejnila novou verzi katalogu základního nářadí a spotřebního materiálu pro práci s optikou.

 Základní nářadí pro práci s optikou - nářadí na optické kabely a vlákna.

V katalogu naleznete základní nářadí pro práci s optickými kabely, optickými vlákny, veškerou plastovou infrastrukturou (trubky, trubičky, svazky trubiček (bundly)), nástroje na čištění optických konektorů, červený laser a mnoho dalších.

Katalog - základní nářadí a spotřební materiál pro práci s optikou.

Katalog nářadí OFA obsahuje následující položky:

Základní nářadí pro práci s chráničkami a mikrotrubičkami

 

V katalogu naleznete základní nářadí pro práci s plastovou infrastrukturou optických sítí, nástroje pro práci s optickými HDPE chráničkami, mikrotrubičkami a jejich svazky. Nástroje pro stříhání a odhrotování prvků, nástroje pro montáž opravné dělené chráničky a podobně.

Nářadí pro práci s optickými kabely

 

Základní nářadí pro práci s optickými kabely, nástroje pro stříhání kabelů, odpláštění různých konstrukcí kabelů a mikrokabelů, nůžky na stříhání aramidových a skelných vláken (tahových prvků) a podobně.

Nářadí pro práci s optickými vlákny

 

Nářadí pro práci s optickými vlákny, řezání a podélné párání centrálních trubiček kabelů, podélné párání a stripování sekundárních ochram vláken a trubiček s vlákny, stripování primárních ochran optických vláken a další.

Nástroje a nářadí pro provoz optických sítí

 

 Základní nástroje pro instalace a provoz optické infrastruktury, červený laser pro ověření správnosti instalace, identifikaci vlákna nebo závady, nástroje pro čištění konektorů. Spotřební materiál (bezchloukové kapesníčky, isopropylalkohol a podobně) a podobně.

Lubtikanty pro zafukování kabelů

 Lubrikant pro zafikování optických kabelů PolyWater Prelube 2000.

Katalog obsahuje i Lubrikanty pro zafukování optických kabelů a mikrokabelů. Detailnější informace k těmto lubtikantům pak naleznete v samostatném katalogovém listu lubrikantů pro zafukování.

 

Nástroj na párání riser kabelu

 

Shodná je i situace s nástrojem na párání riser kabelů, detailní popis a návod naleznete v samostatném katalogovém listu.

Základní nářadí pro práci s optickými kabely a vlákny.