Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové produkty

25. 05. 2020

Vylepšená verze odolných kabelů EZ-Bend 3,0 mm

 

EZ-Bend 3,0 mm - vylepšený odolný vnitřní optický kabel CPR B2ca-s1 a0 d1

 

OFS průběžně vylepšuje a zdokonaluje jednotlivé kabelové konstrukce tak, aby svými parametry vyhovovaly co nejširší skupině zákazníků. V letošním roce OFS přistoupilo zásadní inovaci populárního vnitřního optického kabelu OFS EZ-Bend® s průměrem 3,0 mm.

Kabely EZ-Bend® obsahují stejnojmenné optické vlákno, keré výrazně překračuje parametry specifikované v požadavku ITU-T G.657.B3, a to v některých parametrech až dvojnásobně (například minimální dovolený poloměr ohybu vlákna G.657.B3 je 5 mm, zatímco vlákno EZ-Bend® pracuje s poloměrem 2,5 mm).

Pro rok 2020 OFS připravilo vylepšenou verzi tohoto vnitřního kabelu, jednotlivá vylepšení jsou popsána níže.

 

Zvýšení tahové odolnosti kabelu

Nová verze kabelu OFS EZ-Bend® 3,0 mm disponuje zvýšenou hodnotou dovolené tahové zátěže, a to až na hodnotu 444 N. Touto tahovou zátěží  se dosud mohlo pochlubit pouze silnější provedení tohoto kabelu s průměrem 4,8 mm. Původní dodolená tahová zátěž kabelu EZ-Bend® 3,0 mm byla 270 N.

EZ-Bend - optický kabel překračijící požadavky ITU-T G.657.B3 s tahovou odolností 440 N.

 

CPR: B2ca - s1, d0, a1

Kabely EZ-Bend® 3,0 mm mají atest na vyšší třídu reakce na oheň dle CPR, a to konkrétně třídu reakce B2ca - s1, d0, a1. Zlepšené parametry požární odolnosti kabelu pak rozšiřují množinu případů, ve kterých může být tento kabel uvnitř staveb použit.

EZ-Bend - odolný optický kabel dle CPR B2ca - s1, d0, a1 s vláknem B3.

 

Provedení s polotěsnou sekundární ochranou SuperStip

Nová verze kabelů EZ-Bend® 3,0 mm využívá optické vlákno v polotěsné sekundární ochraně 900 µm v provedení SuperStrip. U tohoto provedení je možné pomocí stripovacích kleští "stáhnout" až 1 m sekundární ochrany najednou. Toto vylepšení umožňuje například zavádět do optických kazet pouze vlákna v primární ochraně 250 µm, což klade výrazně menší nároky na prostor uvnitř kazet. U původní verze s těsnou sekundární ochranou musela být do kazety zaváděna vlákna včetně této 900µm ochrany.

EZ-Bend 3,0 mm v provedení SuperStrip, se zvýšenou tahovou odolností a dalšími vylepšeními..

OFS EZ-Bend® – originální řešení pro vnitřní rozvod

Odolný optický kabel OFS EZ-Bend® 3,0 mm představuje odolné řešení optického kabelu pro vnitřní rozvody uvnitř budov. Řada e-shopů Vám bude nabízet "něco jako EZ-Bend", nicméně parametrů originálu žádná z těchto kopii ani zdaleka nedosahuje.

Detailní parametry kabelu  naleznete v katalogovém listu.

© 2020 OFA s.r.o.