Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové produkty

11. 05. 2020

Nová generace nadzemní spojky

OFA s.r.o. představuje novou generaci oblíbené nadzemní optické spojky OSC 144. Nadzemní spojka OFA OSC 144 NG je určena pro lokality s nižší hustotou zástavby, jako jsou venkovské lokality, zóny rodinných domků, řadová zástavba a podobně.
Rozváděč umožňuje například zavedení dvojice přívodních mikrotrubiček o průměru 12–14 mm a dalších 48 mikrotrubiček průměru 7 mm pro zákaznické kabely. Nebo případně jiné kombinace trubiček.

Nadzemní optická spojka OFA OSC 144 NG pro FTTH sítě.

Nadzemní spojka OFA OSC 144 NG zachovává princip vnitřního vloženého rozváděče ve sloupku. Desetimetrová rezerva kabelů bohatě postačí k provedení pohodlné montáže mimo sloupek, například v kabelářském vozidle.
Oproti předchozí generaci optického pilíře byla OSC 144 NG vybavena přepážkou pro organizaci rezerv a další spoustou vylepšení, jejichž cílem ne maximální komfort při montáži a svařování optických kabelů.

Detaily naleznete v katalogovém listu.

Optická nadzemní pilířová spojka OFA OSC 144 NG.

Optická nadzemní pilířová spojka OFA OSC 144 NG.