Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové produkty

18. 06. 2019

Souprava pro trasování a identifikaci kabelů, vodičů a žil VESALA CT33

Souprava pro trasování a identifikaci kabelů, vodičů, žil a kovových prvků sestává z vysílače CTT33 a kabelového lokátoru CL43. Souprava umožňuje vyhledávat kabely, vodiče a žíly, a to jak pod napětím, tak i bez napětí. Soupravu je možné využít i k vyhledávání sond 512 Hz, 10 a 33 kHz. Souprava VESALA CT33 je dodávána v odolném plastovém kufru a doplňuje ji řada příslušenství, jako jsou měřící šňůry, krokosvorky, zásuvkový adaptér, nebo výměnné detektory pro lokátor CL43. Blíže viz katalogový list.

VESALA CT33 - souprava pro trasování kabelů, vodičů a žil, identifikaci párů.

Trasování síťových kabelů a vodičů ve vnitřním i venkovním prostředí.
Trasování telekomunikačních kabelů (metalických, optických s metalickým prvkem) a identifikace vodičů a párů telekomunikačních kabelů.
Vyhledávání sond umístěných (zafouknutých, zatlačených laminátovým perem) v plastových i kovových chráničkách.
Vyhledávání závad na kabelech.
Identifikace jističů a pojistek v elektrických rozvodech (i pod napětím) .
Trasování kabelů podlahového vytápění.

Souprava pro trasování vodičů, kabelů a identifikaci žil finského dodavatele VESALA CT33.

Výhradním zástupcem společnosti VESALA pro ČR a SR je OFA s.r.o.