Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové produkty

17. 05. 2024

Nová řada optických spojek STP-L

Nová řada optických spojek PLP COYOTE® STP-L. Jde o zmenšenou, pouze jednostrannou variantu spojky STP-XL.

Optické spojky pro přístupové sítě PLP COYOTE STP-L.

 

Optické spojky STP-L jsou jednostranné konstrukce a podle volby krytu (nízký/vysoký) mohou být osazeny dvěma nebo čtyřmi optickými kazetami. Kazety mají kapacitu 24 samostatných svarů, nebo 4 ribbonové svary.

 

V případě základny spojky jsou k dispozici základny se čtveřicí jednoduchých portů nebo spojky vybavené jedním portem pro multiprůchodku a dvěma jednoduchými porty. Na objednání je možné dodat i spojky s dvojicí portů pro multiprůchodky.

 

Kryt spojky je zaměnitelný, výměnou stávajícíhi nízkého krytu za vysoký lze navýšit kapacitu již nainstalované spojky o dalších 48 svarů.

Optické spojky PLP COYOTE STP-L s kapacitou 48 až 96 svarů.

 

Detaily o optických spojkách STP-L naleznete v katalogovém listu.

Optické spojky malých rozměrů PLP COYOTE STP-L pro FTTX sítě.

©2024 OFA s.r.o.