Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové produkty

22. 02. 2024

Miniaturní zafukovačka PicoFlow poháněná akuvrtačkou

Zafukovačka optických kabelů Fremco PicoFlow RAPID.Fremco PicoFlow RAPID je miniaturní zafukovačka optických mikrokabelů a svazků vláken o průměru Ø 0,8–3,0 mm. Je poháněná akumulátorovou vrtačkou. Jde o malý kompaktní stroj, umožňující instalaci do mikrotrubiček o rozsahu průměrů od Ø 3 mm do Ø 12,7 mm.

Zafukovačka optických kabelů Fremco PicoFlow RAPID v praktickém kufru.. Stativ k zafukovačce Fremco PicoFlow RAPID. 

Zafukovačka Fremco PicoFlow RAPID je určena zejména k instalacím svazků vláken a optických mikrokabelů v posledním úseku FTTH sítě při napojování konrétního zákazníka například v rodinném domě. Výhodou PicoFlow je jeho naprosto jednoduchá a hlavně rychlá obsluha. Ideální je umístění zafukovačky na stativ pomocí rychloupínací hlavy, kdy máte obě ruce volné pro obsluhu stroje.

Otevřená zafiuovačka Fremco PicoFlow RAPID - vložení kabelu a trubičky je opravdu jednoduché.

PicoFlow se dodává v praktickém kufru. Součástí dodávky je příslušenstrí pro uchycení na stativ, hnací kolečka (dvě pryžová a jedno kovové), vzduchový ventil s rychlospojkou, bity pro nasazení akuvrtačky a čistící houbičky na mikrotrubičky. Soužástí jsou dále adaptéry pro mikrotrubičky průměru 3, 5, 7, 8, 8.5, 10, 12, 12.7 mm. Součástí naopak není akumulátorová vrtačka.

PicoFlow RAPID zafukovačka na akuvrtačku.

Bližší informace naleznete v katalogovém listu.

©2024 OFA s.r.o.