Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové produkty

16. 01. 2024

Kalibr s vysílačem pro optické chráničky Ø32 mm

Rozšířili jsme sortiment kalibrů s možností vložení sondy s vysílačem. Nyní máme k dispozici kromě kalibru pro optické chráničky HDPE Ø40 mm také kalibr pro optické chráničky HDPE Ø32 mm.

Bližší informace naleznete v katalogovém listu kalibrů pro optické chráničky.

Kalibr optické chráničky průmětu 32 mm s možností vložení sondy s vysílačem VEsala.

Průměr kalibru je 23 mm, délka včetně uzávěru je 160 mm. Po odšroubování uzávěru lze do vnitřní dutiny vložit MicroSondu s vysílačem Vesala MPL7-33 (33 kHz). Součástí dodávky je pouze pouzdro, microsondu MPL7-33 je nutné objednat samostatně.

Kalibr optické chráničky o průmětu 32 mm s uzávěrem a možností vložení sondy s vysílačem Vesala.

©2024 OFA s.r.o.