Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové produkty

05. 01. 2024

Zatahovací systémy KATIMEX

S radostí oznamujeme, že se OFA s.r.o. se stala zastoupením německé společnosti KATIMEX Cielker GmbH. KATIMEX® představuje špičku na trhu s produkty pro pro zatahování kabelů a je výrobcem široké škály zatahovacích systémů, od těch nejmenších, určených pro zatahování optických kabelů ve vnitřních domovních rozvodech, až po ty největší, určené pro strojové zatahování kabelů, například v kabelovodech. Český katalogový list naleznete zde.

Zatahovací pero KATIMEX® Kati-Twist pro instalace kabelů.

Zatahovací pera KATIMEX® využívají unikátní, výrobcem vyvinutý systém laminátových per Polykat®, které svou robustností, odolností a pevností v tahu výrazně převyšují běžné výrobky dostupné na trhu.

Zatahovací pero pro vnitřní rozvody v burovách KATIMEX® Katiblitz Compact, využívané i pro instalace optiky.

Součástí jednotlivých řad laminátových per je i široká šklála příslušenství pro navádění pera při zatlačování a pro upevnění kabelu při zpětném zatahování, pomůcky pro snadné uchopení pera a řada dalšího užitečného příslušenství. Součástí každého pera je konstrukce (klec, plastová cívka, kazeta a podobně) pro jeho snadné odvinutí, zpětné navinutí a fixaci pera proti samovolnému odvíjení.

Koncovka pera KATIMEX s flexibilní naváděcí hlavou se zatahovacím okem.

Sortiment produktů společnosti KATIMEX Cielker GmbH naleznete v českém katalogovém listu, který budeme ještě dále rozšiřovat. V případě potřeby produktu, který není v tatalogovém listu popsán se obraťte na naše obchodníky OFA s.r.o.

Zatahovací pero KATIMEX® Cablemax pro instalace kabelů, optických chániček a mikrotrubiček ve venkovních sítích.

©2024 OFA s.r.o.