Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové produkty

02. 10. 2023

Prvek pro rozdělení optických vláken v trubičce

Do portfolia produktů jsme přidali prvek pro rozdělení vláken z jedné trubičky (bufferu) do více ochranných trubiček.

Rozdělovač na buffery s optickými vlákny.

Typickou aplikací jsou například vlákna z 24vláknového kabelu s centrální trubičkou, která je potřeba v rámci ukončení nebo spojování navést do dvojice optických kazet pro 12 vláken. Prvek je nutno doplnit trubičkou pro vedení vláken v délce pro vaši aplikaci, ideálně průměru Ø 2,5–3,5 mm, maximálně pak Ø 4,5 mm.

Vláknový splitter (divider) pro rozdělení vláken z jednoho bufferu do dvou trubiček.

Prvek je nutno doplnit vhodnou plastovou trubičkou pro vedení vláken v délce pro vaši aplikaci, ideálně průměru Ø 2,5–3,5 mm, maximálně pak Ø 4,5 mm.

rozdělovač (splitter, divider) na optická vlákna.

Prvek (vláknový splitter, divider, rozdělovač na vlákna a podobně) se dodává v plastovém sáčku v sadě potřebným příslušenstvím. Sada obsahuje vlastní rozdělovací prvek, víčko prvku, dvojici samolepících suchých zipů (háčky a smyčky) pro opevnění prvku a tři miniaturní stahovací pásky pro upevnění trubiček do těla prvku.

Prvek lze samozřejmě užít i "opačně" pro navedení vláken z dvou bufferů do jedné trubičky.

Blíže viz katalogový list.

©2023 OFA s.r.o.