Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové produkty

25. 07. 2023

Svazek vláken Feather Blow UNIT 200 Micro

Nová konstrukce svazku optických vláke malého průměru Feather Blow UNIT 200 Micro s 24 jednovidovými vlákny průměru 200 µm je určena pro instalace do mikrotrubiček malé světlosti (ID Ø 3,5 mm, 4,0 mm). Uvedené svazky vláken jsou využívány v FTTH sítích, a to například pro připojování bytových domů a řadu dalších obdobných aplikací.

Svazek vláken Feather Blow 200Micro s 24 200µm vlákny dle ITU-T G.657.A1.

Svazek vláken je tvořen jednovrstvou trubičkou z plastu s nízkým součinitelem tření, ve které jsou umístěna optická vlákna v primární ochraně s průměrem 200 µm. Trubička je plněná gelem.

Svazek vláken Feather Blow 200Micro s 24 200µm vlákny dle ITU-T G.657.A1.

Detainí informace naleznete v katalogovém listu.

©2023 OFA s.r.o.