Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové produkty

05. 10. 2022

Optický mikrokabel Feather Blow 200 Micro  SX s 36 vlákny

Unikátní multitrubičková konstrukce optického mikrokabelu Feather Blow 200 Micro  SX s 36 vlákny a průměrem 3,4 mm. Mikrokabel má 200µm vlákna organizovaná ve třech trubičkách po dvanácti,  jádro kabelu je plněné gelem. V centru jádra se nachází tahový prvek tvořený aramidovými vlákny. Mikrokabel je opláštěn polyamidovým pláštěm oranžové barvy s nízkým součinitelem tření pro usnadnění instalace zafukováním.

Optický mikrokabel Feather Blow 200 Micro SX s 36 optickými vlákny.

 

Konstrukce mikrokabeluvyniká nízkou hmotností a malým průmětem, který ji předurčuje k použití v optických přístupových sítích typu FTTB a FTTH, nebo k bapájení přístupových bodů sítí FTTC/FTTN. Mikrokabel je dostupný s optickými vlákny dle specifikace ITU-T G.657.A1. Řez optickým mikcokabelem Feather Blow 200 Micro SX 36 vláken

 Podrobnosti naleznete v katalogovém listu kabelu.

© 2022 OFA s.r.o.