Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové produkty

05. 10. 2022

Nová generace optických spojek PLP COYOTE STP-XL

Nová generace ekonomicky výhodných optických spojek Coyote® STP-XL z produkce PLP.

 Nová optická spojka COYOTE® STP-XL

Optické spojky COYOTE® STP-XL představují ekonomickou variantu rozměrově malých optických spojek pro FTTX sítě.  Jde o unikátní design dvoukomorových spojek, které jsou navrženy jako flexibilní stavebnice umožňující kombinovat různé typy základen, těsnění a kazetového vybavení s dvojicí různě hlubokých krytů spojky. Na každé straně spojky může být potom osazen jeden z těchto krytů, což dává řadu kombinací a umožňuje spojku COYOTE® STP-XL pružně přizpůsobit široké škále aplikací. Spojky jsou určeny jak pro samostatná optická vlákna, tak i pro pásky vláken (ribbony), případně i pro spoje vláken v krimpovací ochraně.

Nová řada ekonomicky výhodných optických spojek PLP Coyote® STP-XL pro FTTH sítě.


Ekonomicky výhodná optická spojka

  • Těleso spojky z mechanicky odolného, UV-stabilního oheň retardujícího materiálu,
    nezávislý přístup k oběma polovinám spojky,
  • fexibilní systém uzavírání a otevírání spojky umožňující snadné opakované uzavření a otevření spojky,
  • snadná záměna nízkého krytu spojky za vysoký – flexi-bilní navýšení kapacity spojky o další 2 kazety
  • (o dalších 48 svarů samostatných vláken nebo 16 ribbonových svarů),
    široká škála vstupních průchodek pro kabely, od Ø 2,4 mm až do Ø 14 mm,
  • miniaturní vnější rozměry spojky pro snadné ukládání komorách.

Nová řada optických spojek PLP Coyote® STP-XL pro svary samostatných vláken i ribbonů.

 

Univerzální optická spojka pro svary samostatných vláken i ribbonů

Optická spojka COYOTE® STP-XL je využitelná jak pro svary samostatných vláken, tak pro svary pásků vláken (ribbonů). Modulární řešení spojky umožňuje sestavit spojku v malokapacitní variantě do 48 svarů, a podle potřeby potom dále až do kapacity 192 samostatných svarů. Obdobně při použití pásků vláken (ribbonů).

Levná optická spojka PLP COYOTE STP-XL.

Katalogový list a montážní návod spojky

Bližší informace o spojce STP-XL naleznete v katalogovém listu spojky. Příslušenství pro upevnění spojky na sloup, zeď nebo kříž rezervy naleznete v samostatném katalogu, rovněž samostatný katalog obsahuje montážní přípravek pro usnadnění montáže spojky.

K dispozici je český montážní návod pro práci se spojkou.

©2022 OFA s.r.o.