Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové produkty

11. 03. 2022

Vláknová jednotka FEATHER BLOW UNIT

Alternativní varianta svazků optických vláken (fiber unit, FU) pro instalace do mikrotrubiček malé světlosti (ID Ø 3,5 mm, 4,0 mm). Svazky vláken jsou využívány v FTTX sítích, zejména potom pro připojování zákazníků na optickou síť.Vláknová jednotka obsahuje 2, 4, 6, nebo 12 optických vláken dle specifikace ITU-T G.657.A1, případně lze jednotku dodat i s 12 mnohovidovými
optickými vlákny OM1–OM4.

Feather Blow UNIT s 2-12-vlaken-jednovidova-vlakna pro last mile FTTH sítě.

Vláknová jednotka FEATHER BLOW UNIT je tvořen jednovrstvou trubičkou z plastu s nízkým součinitelem tření, ve které jsou umístěna optická vlákna. Trubička je plněná gelem. Vláknová jednotka obsahuje optická vlákna v primární ochraně 250µm.

Feather Blow UNIT se 2-12 vlakny– Mnohovidová vlákna OM1

Vláknové jednotky vynikají nízkým průměrem Ø 1,6–2,0 mm (podle počtu vláken). Hmotnost je 2,3–3,5 kg/km. Detailní parametry vláknových jednotek FEATHER BLOW UNIT naleznete v katalogovém listu.