Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové produkty

06. 01. 2022

Laminátová protahovací pera s vytyčovacím prvkem

Laminátová protahovací pera pro instalace kabelů se používají pro zatahování kabelů, svazků kabelů nebo mikrotrubiček do chrániček, nebo jako prvek pro vytýčení polohy chráničky či mikrotrubičky.

 Laminátové protahovací pero s měděným vodičem pro vytyčování chrániček.

Materiál vlastního zatahovacího pera je vyroben z polymeru zesíleného skelnými vlákny, v geometrickém středu pera je uložen měděný vodič. Pero je na konci osazeno koncovkou se závitem a na ní našroubovaným okem. Koncovka, stejně jako i kovová koncovka na druhém konci pera, je galvanicky propojena s měděným vodičem uvnitř. Na peru je natištěna metráž (po 1 m).

Koncovka laminátového protahovacího pera s vodičem.

Pero je navinuto v otočné kovové cívce, která je součástí instalačního přípravku, který umožňuje jeho plynulé odvíjení a navíjení v průběhu instalace. Konstrukce je provedena z kovových trubek. Cívka je vybavena brzdou zabraňující samovolnému odvíjení.

Protahovací pero s měděným vodičem pro vytyčování chrániček.


Plastové protahovací pero s vytyčovacím vodičem se dodává ve dvou velikostech, pero s průměrem 4 nebo 6 mm. Technická data naleznete v katalogovém listu.

Laminátové protahovací pero s Cu vodičem.