Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové produkty

12. 10. 2021

Kalibry pro mikrotrubičky s absorbérem nárazu

Kalibr pro mikrotrubičky s absorbérem nárazu.

Společnost VESALA rozšířila portfolio kalibrů pro mikrotrubičky v kombinaci s absorbéry nárazu, určené pro sondy s vysílačem tohoto výrobce. Takováto kombinace je potom dovybavena sondou s vysílačem a slouží ke kalibraci mikrotrubičky a případně dohledánání možných kalibračních závad v trase.

Kalibry pro mikrotrubičky s abrozbérem nárazu pro použití se sondami s vysílačem.

Abrorbéry nárazu jsou speciální doplňky k NanoSondě, MicroSondám a MiniSondě Vesala, určené pro kalibrace a nalezení kalibračních závad mikrotrubiček pro optické mikrokabely.

Absorbéry nárazu výrazně snižují riziko poškození sond s vysílačem během jejich zafukování do trubičky a absorbují přebytečnou energii, pokud sonda uvízne nebo narazí na překážku. Proto se doporučuje použít absorbéry nárazu vždy, pokud je to prakticky možné.

V přehedném katalogu naleznete absorbční pružiny a kalibry určené pro jednotlivé sondy. Pokud budete potřebovat samostatný kalibr (bez pružiny absorbující náraz), obraťte se na naše obchodní zástupce.

Kalibr s vysílačem VESALA VMS6-33 pro trubičky s pracovní frekvencí 33 kHz

© 2021 OFA s.r.o.