Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové produkty

12. 10. 2021

Kalibry pro mikrotrubičky s absorbérem nárazu

Kalibr pro mikrotrubičky s absorbérem nárazu.

Společnost VESALA rozšířila portfolio kalibrů pro mikrotrubičky v kombinaci s absorbéry nárazu, určené pro sondy s vysílačem tohoto výrobce. Takováto kombinace je potom dovybavena sondou s vysílačem a slouží ke kalibraci mikrotrubičky a případně dohledánání možných kalibračních závad v trase.

Kalibry pro mikrotrubičky s abrozbérem nárazu pro použití se sondami s vysílačem.

Abrorbéry nárazu jsou speciální doplňky k NanoSondě, MicroSondám a MiniSondě Vesala, určené pro kalibrace a nalezení kalibračních závad mikrotrubiček pro optické mikrokabely.

Absorbéry nárazu výrazně snižují riziko poškození sond s vysílačem během jejich zafukování do trubičky a absorbují přebytečnou energii, pokud sonda uvízne nebo narazí na překážku. Proto se doporučuje použít absorbéry nárazu vždy, pokud je to prakticky možné.

V přehedném katalogu naleznete absorbční pružiny a kalibry určené pro jednotlivé sondy. Pokud budete potřebovat samostatný kalibr (bez pružiny absorbující náraz), obraťte se na naše obchodní zástupce.

Kalibr s vysílačem VESALA VMS6-33 pro trubičky s pracovní frekvencí 33 kHz

© 2021 OFA s.r.o.