Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové produkty

11. 10. 2021

Sonda VESALA VMS6-33 s prodlouženým dosahem

Vesala uvedla na trh novou variantu sondy s vysílačem VMS6-33 o průměru Ø 6,4 mm se zvýšeným výkonem a prodlouženým dosahem sondy. Jde o výkonější alternativu sondy MPL6-33.

Kalibr s vysílačem pro mikrotrubičky, sonda pracuje na frekvenci. 33 kHz

Sonda ve spojení s vhodným absorbérem nárazu a kalibrem slouží zároveň pro kalibraci vhodné mikrotrubičky. Sonda je masivnější, má kovovou sekci vysílače a dosah sondy byl zvýšen na 4,7m.

Sonda s vysilačem pro mikrotrubičky VESALA VMS6-33 se zvýšeným dosahem.

Sonda si zachovává konstrukci s průžným tělem (s pružinou v prostoru mezi vysílačem a bateriovým pouzdrem), což zmenšuje možnost uvíznutí sondy v místech ohybu mikrotrubičky.

Sada sondy s vysilačem pro mikrotrubičky VESALA VMS6-33 se zvýšeným dosahem.

Sonda se dodává jako obvykle v sadě s bateriemi v plastovém boxu. K sondě lze doobjednat absorbéry nárazu a kalibry. Technická data sondy naleznete v aktualizovaném datovém listu Sondy s vysílačem VESALA. Absorbéry nárazu a kalibry naleznete v samostatném katalogovém listu.