Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové produkty

01. 07. 2021

Optický kabel s požární odolností 180 minut.

OFA zařadila do portfolia optický kabel B2ca s odolností při požáru 180 minut dle IEC 60331-25. Univerzální dvouplášťový armovaný optický kabel FiRisLite 180 INC má průměr Ø 11,0 mm a je k nispozici v provedení s 12 nebo 24 optickými vlákny dle specifikace G.657.A1. Kabel má dekladovanou s třídu reakce na oheň B2ca-s1a, d0, a1 a dále je testován na odolnost při požáru – celistvost obvodu za podmínek požáru dle ČSN IEC 60331-25 (180 minut při 750°C).
Dvouplášťové provedení s ocelovým vlnovcem mezi plášti poskytuje kabelu vynikající mechanické vlastnosti.

Detaily naleznete v katalogovém listu kabelu FiRisLite 180 INC.

Požárně odolný optický kabel FiRisLite, B2ca, s odolností 180 minut / 750°C dle  dle IEC_60331-25.