Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové produkty

26. 04. 2021

Modulární optický rozváděč OFA HC144

Do webovského katalogu jsme vložili novou verzi katalogového listu modulárního optického rozváděče OFA HC 144 (modulární ODF). Optický rozváděč s vysokou šíří záběru od FTTH sítí po datová centra, montáž do 19" a 21" skříní a stojanů, bohatá šíře příslušenství. Základní sestava slouží pro ukončení 144 optických vláken, k rozváděči se dodává široká škála modulů pro ukončovámí, provařování, splitterování nebo moduly s vícevláknovými konektory MPO pro aplikace v datových centrech.

Základní 12vláknový modul a šasi optického rozvádeče OFA HC 144.

Modulární koncepce rozváděče HC144 umožňuje postupnou instalaci kabelů do rozváděče po jednotlivých 12vláknových modulech, přičemž vlastní montáž jednotlivých modulů probíhá mimo tělo rozváděče. Rozváděče jsou určeny pro 19" i 21" montáž. K rozváděči je možné doobjednat sadu ochranného krytu proti průniku hlodavců do rozváděče, pomocí které zabezpečíte zadní stranu s kabelovými vstupy.

Modulární optický rozvaděč OFA HC144 pro datová entra i FTTH sítě..

Za více než 10 let, po které je rozváděč na trhu, bylo vyvinuto ve spolupráci s našimi zákaníky nepřeberné množství různých modulů, které umožňují ukončování vláken, propojování, splitterování a podobně. S ohledem na množstní modulů jsme nakonec přistoupili k tomu, že jsme veškeré moduly popsali v samostatném katalogu na webu ofacom.cz.

Provařovací kazeta (provařovací modul) do rozváděče OFA HC144 - 12 vláken.

© 2021 OFA s.r.o.