Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové produkty

15. 03. 2021

Optická zásuvka 8686 pro 4 SC konektory

Do katalogu na našem webu ofacom.cz  jsme vložili inovovanou verzi datového listu pro optickou zásuvku 8686.

Zásuvka pro optiku - 2 svary a 4 SC konektory.

Optická zásuvka pro 4 SC konektory

Zásuvka 8686 je hybridní a slouží k ukončení jednoho metalického kabelu (konektory RJ-11/12, RJ-45) a jednoho až čtyř optických vláken (konektory SC, případně LC).

Opická zásuvka 8686 pro 4 optické konektory typu SC.

Dva svary nebo mechanické spoje vláken

Zásuvka umožňuje uložení rezerv optických vláken a obsahuje vnitřní vyjímatelný díl pro uložení dvou svarů ve smrštitelné ochraně nebo mechanických spojů. Vnitřní vyjímatelný díl pro uložení svarů je nadimenzován i pro rozměrnější řešení mechanického spoje vláken, lze zde tudíž uložit jak mechanické spoje vláken Fibrlok 2540G, tak i rozměrnější Fibrlok 2529, případně další rozměrově obdobná řešení. Délka použitých smrštitelných ochran svarů max 40 mm.

Zásuvka pro optiku pro dva svary nebo mech. spoje a 4 SC konektory.

Katalogový list zásuvky

Katalogový list optické zásuvky naleznete zde.

Optická zásuvka 8686 pro 4 SC konektory - katalogový list. Optická zásuvka 8686 pro 4 SC konektory - katalogový list. 

 

©2021 OFA s.r.o.