Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové produkty

12. 03. 2021

Inovované verze zafukovacích strojů

Fremco představuje modernizované verze zafukovacích strojů MultiFlow a PowerFlow v provedení RAPID. Stroje nevyžadují při obsluze a kofiguraci nástroje.

Zafukovačka MultiFlow RAPID pro zafukování trubiček a kabelů.

MultiFlow RAPID

FREMCO MultiFlow RAPID představuje efektivní řešení pro zafukování kabelů i svazků mikrotrubiček. Vysoká flexibilita stroje, který umožňuje instalovat jak svazky mikrotrubiček, tak kabely a případně i největší mikrokabely. V případě svazků mikrotrubiček je možné zafukovat širokou škálu různých kombinací.

PowerFlow RAPID

Efektivní a rychlé řešení pro zafukování kabelů,
Uživatelsky příjemná konstrukce stroje, snadná příprava a konfigurace stroje pro zafukování. Vysokotlaký blok FLEX RAPID umožňuje založení chráničky a kabelu zcela bez použití nástrojů. Snadná adaptace stroje na konkrétní trasu.

Zafukovací stroj MultiFlow RAPID pro mikrotrubičkování.  Zafukovací stroj PowerFlow RAPID pro zafukování kabelů do HDPE.