Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové produkty

08. 03. 2021

Prostup optického kabelu do budovy

Prostup optického kabelu obvodovou stěnou.

Stěnová průchodka pro bezpečné zavedení optického kabelu do budovy. Prostup kabelu obvodovou stěnou do budovy

Prostup stěnou

Průchodka stěnou pro optický kabel.

Prostup stěnou provedený pomocí speciální průchodky. Průchorka umožňuje i šikmé zavedení v úhlu ±45° nahoru nebo dolů, je tedy použitelná jak pro podsklepené, tak pro nepodsklepené budovy.

Průchodka umožňuje zavedení jedné mikrotrubičky o průměrech Ø10 nebo 12mm, případně jedné až dvou mikrotrubiček  Ø 7 mm.

Spolehlivé zatěsnění dvousložkovým expanzním tmelem

Průchodka stěnou pro optické sítě - expanzní tmel.

Zatěsnění prostupu se provádí pomocí dvousložkového expanzního tmelu, který se pomocí aplikátoru natlačí do těla průchodky obyčejnou vytlačovací pistolí na silikon. Speciální tvar průchodky zajistí vyplnění celého prostoru průvrtu a tím spolehlivé zatěsnění prostupu.

Vše potřebné v sadě

Sada stěnové průchodky pro optický kabel VarioPipe včetně tmelu.

Vše potřebné pro zavedení optického kabelu do průvrtu stěnou a jeho spolehlivé zatěsnění naleznete v sadě průchodky Variopipe. Blíže viz katalogový list.

©2021 OFA s.r.o.