Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové produkty

02. 03. 2021

Rozšíření sortimentu spojek MATRIX™

Spojka MATRIX I pro optické HDPE trubky s trubičkami

Na web jsme vložili novou, aktualizovanou verzi spojek MATRIX™ pro optické HDPE chráničky s instalovaným trubičkovým systémem. 

Spojky MATRIX™ představují oblíbené řešení spojovacích a odbočovacích bodů FTTx sítí, provedených pomocí HDPE optických chrániček, ve kterých jsou nainstalovány slabostěnné mikrotrubičky. Spojky MATRIX™ umožňují spojení, přepojení a odbočení trubiček instalovaných v HDPE chráničce. Spojky MATRIX™ jsou plně dělitelné, tudíž je lze osadit i na optické chráničky s již nainstalovanými prvky uvnitř. Instalace nevyžaduje speciální nářadí. Spojky MATRIX™ mají deklarované krytí IP54.

Spojky T MATRIX™

Spojky T MATRIX™ se dodávají v provedení na hlavní trasy realizované optickou chráničkou oprůměrech 40 mm a 50 mm a z těchto tras potom podle typu spojky umožňují provés odbočení chráničkami:

  • odbočení chráničkou Ø 40, 32 a 25 mm pro hlavní trasy provedené chráničkou Ø 40 mm
  • odbočení chráničkou Ø 50, 40 a 32 mm pro hlavní trasy provedené chráničkou Ø 50 mm

Adekvátně tomu se spojky T MATRIX™ označují, např:
50/50/40 - hlavní trasa vstup Ø 50 mm / výstup Ø 50 mm / odbočení Ø 40 mm.

MATRIX T - odbočení z trasy HDPE optické chráničky.

Spojky I  MATRIX™

Spojky I MATRIX™ se dodávají jako přímé spojky pro trasy Ø 50, 40 a 32 mm. Umožňují provedení pospojování mikrotrubiček v konkrétním místě přímé trasy HDPE chráničky, případně lze v tomto místě přepojovat mezi trubičkami.

MATRIX I - spojování optických HDPE chrániček s instalovanými mikrotrubičkami.

Instalace spojek MATRIX

Veškeré díly spojek MATRIX™ I a MATRIX™ T včetně utahovacích matic jsou podélně dělitelné, tudíž spojky umožňují instalaci na optickou chráničku s již nainstalovanými prvky uvnitř (mikrotrubičkami). Spojky MATRIX™ jsou vyrobeny z odolného nárazuvzdorného plastu, spojky obsahují kovové díly v podobě nerezových zakusovacích elementů, které fixují optickou chráničku proti vytržení se spojky. Instalace nevyžaduje speciální nářadí

Spojka MATRIX T pro HDPE trubky - odbočení mikrotrubiček z hlavní trasy.

 

Katalogový spojek MATRIX

Detailní katalogový list spojek MATRIX™ naleznete v sekci  na webu ofacom.cz v sekci:

Produkty/Plastová infrastruktura/
Příslušenství trubek
.

Přímý odkaz na katalogový list naleznete zde.

 

Katalogový list pojek MATRIX na webu OFA s.r.o.