Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové produkty

22. 10. 2020

Rozšířený sortiment vnitřního příslušenství na trubičky

OFA rozšiřuje sortiment vnitřního (bílého) příslušenství gabocom určeného pro mikrotrubičky instalované uvnitř budov. Příslušenství má s deklarovanou třídu reakce na oheň, v současnosti je většina prvků zařazená do třídy B s2 d0.

Sortiment indoor provedení příslušenství zahrnute tyto prvky:

  • vnitřní spojky mikrotrubiček (indoor connectors)
  • vnitřní koncovky mikrotrubiček (indoor end stops)
  • vnitřní dělené těsnící prvky pro miktokabely (divisible indoor seals)
  • vnitřní dělené spojky mikrotrubiček - spojení dvojice mikrotrubiček s již instalovaným kabelem (divisible indoor connectors)
  • vnitřní dělené spojky mikrotrubiček s těsnícím prvkem - spojení dvojice mikrotrubiček s již instalovaným kabelem, které zároveň těsní tento kabel v trubičce (Divisible indoor connectors with gas-block)

Sortiment vnitřního příslušenství gabocom je tradičně vyráběn v bílé barvě typické pro provedení "indoor" mikrotrubiček gabocom. Na vyžádání je možno dodat i vnitřní označovací systém pro mikrotrubičky zavedené do budov a vymezovače poloměru ohybu pro mikrotrubičky. Celý sortiment naleznete v doplněném katalogovém listu vnitřního příslušenství mikrotrubiček.

Vnitřní příslušenství mikrotrubiček pro instalace optických kabelů uvnitř budov..