Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové produkty

19. 10. 2020

Nová verze katalogu mikrotrubiček gabocom

V katalogu prvků na webu ofacom.cz sítí jsme zveřejnili novou rozšířenou verzi katalogu mikrotrubiček pro optické sítě.

Mikrotrubičky pro optiku a FTTX sítě.

Katalog obsahuje slabostěnné mikrotrubičky pro instalace do optických chrániček gabocom speed•pipe®, silnostěnné mikrotrubičky pro přímou pokládku do výkopu gabocom speed•pipe® ground a vnitřní mikrotrubičky pro instalace FTTX sítí uvnitř budov gabocom speed•pipe® indoor.

Společnost gabocom (gabo Systemtechnik GmbH) patří k předním světovým výrobcům trubičkových systémů a příslušenství pro instalace optických kabelů, mikrotrubičky tohoto výrobce představují špičku mezi produkty plastové infrastruktury na trhu. Společnost gabocom je výrobcem celého mikrotrubičkového systému, nejen mikrotrubiček a jejich svazků (bundlů, rukávů), ale i veškerého potřebného příslušenství jako jsou spojky, koncovky, redukce, těsnící prvky (gasblocky), označovací prvky a celá řada dalších. Společnost gabocom je dále výrobcem speciální řady vnitřního příslušenství mikrotrubiček (spojek, koncovek, těsnících prvků, …) s certifikovanými požárními vlastnostmi dle CPR (třída reakce na oheň B s2 d0).

Mikrotrubičky pro optické sítě FTTH.